FQPF10N60 CN-Channel MOSFET, 9.5A, 600V, 3-Pin, TO-220
• 9.5A, 600V, RDS(on) = 0.73Ω @VGS = 10 V
• Low gate charge ( typical 44 nC)
• Low Crss ( typical 18 pF)
• Fast switching
• 100% avalanche tested
• Improved dv/dt capability
SKU: B11D38S2
Safe shopping
Your data is always protected
Sale_coupon_15
22.00 EGP
In stock
In stock
16 People watching this product now!
Description
• Low Crss ( typical 18 pF)
• Fast switching
• 100% avalanche tested